Прстенест намотки -TCR6826-101K | ОЗДРАВИ

Краток опис:

Прстенест намотки својства

◆ Корисни во широк спектар на моќ конверзија и линија филтер апликации.

◆ рана на железо во прав материјал toroids.

◆ ефективни дизајн.

◆ низок волумен рака рана за рана голем обем автоматска машина. ◆ 130 ℃ или 155 ℃ UEW-NY жица. висока сатурација струја.

◆ обложени со лак.


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Прстенест намотки својства

  ◆ Корисни во широк спектар на моќ конверзија и линија филтер апликации.

  ◆ рана на железо во прав материјал toroids.

  ◆ ефективни дизајн.

  ◆ низок волумен рака рана за рана голем обем автоматска машина. ◆ 130 ℃ или 155 ℃ UEW-NY жица. висока сатурација струја.

  ◆ обложени со лак.

  примена на торус индуктор

  ◆ Опрема за напојување.

  ◆ преклопување на кола.

  ◆ SCR и Triac контроли.

  ◆ Излез пригушници.

  ◆ други филтри.

  Напомена:

  1.Tolerance (J: 5%, K: 10%, L: 15%, M: 20%)

  Спецификации 2.Customer се добредојдени.

  тороидален феритно јадро висок индуктор

  тороидален феритно јадро висок индуктор

  тороидален намотки задави

  тороидален намотки задави


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!