фиксна намотки аксијален мали -AL0410 | ОЗДРАВИ

Краток опис:

Фиксна функција задави намотки и карактеристики:

◆ решение ниска цена

◆ П исклучителни карактеристики, висока доверливост

◆ висока авто-резонантната фреквенција, ниска DCR


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  Фиксна функција задави намотки и карактеристики:

  ◆ решение ниска цена

  ◆ П исклучителни карактеристики, висока доверливост

  ◆ висока авто-резонантната фреквенција, ниска DCR

  Фиксна намотки цел:

  ◆ задави намотки

  ◆ RF калеми

  ◆ ѕирка калеми

  Индуктор боја код шема

   тип Индуктивност (Ш)  Q (мин) Фреквенција на L / Q (MHz)  SRF (MHz) Min DC отпор (Ω) Макс Номинална DC струја (mA) Макс
  AL0410-R22M  0.22 ± 20% 25 25,2 380.00 0,21 880
  AL0410-R27M  0.27 ± 20% 340.00 0,24 800
  AL0410-R33M  0.33 ± 20% 300.00 0.28 750
  AL0410-R39M  0.39 ± 20% 280.00 0.32 680
  AL0410-R47M  0.47 ± 20% 250,00 0.36 650
  AL0410-R56M  0.56 ± 20% 230.00 0,41 600
  AL0410-R68M  0.68 ± 20% 210.00 0.47 550
  AL0410-R82M  0.82 ± 20% 45 172,00 0,17 980
  AL0410-1R0K  1.0 ± 10% 157,00 0,19 920
  AL0410-1R2K  1.2 ± 10% 50 7.96 144.00 0,21 880
  AL0410-1R5K 1.5 ± 10% 131,00 0.23 830
  AL0410-1R8K  1.8 ± 10% 55 121,00 0,25 790
  AL0410-2R2K  2.2 ± 10% 110.00 0.28 750
  AL0410-2R7K 2.7 ± 10% 60 100,00 0,30 720
  AL0410-3R3K  3.3 ± 10% 94,00 0,34 670
  AL0410-3R9K  3.9 ± 10% 86,00 0.37 640
  AL0410-4R7K 4.7 ± 10% 80.00 0.39 620
  AL0410-5R6K  5.6 ± 110% 74.00 0.43 590
  AL0410-6R8K  6.8 ± 10% 68.00 0,48 550
  AL0410-8R2K 8.2 ± 10% 53.00 0.52 530
  AL0410-100K  10 ± 10% 45.00 0.58 500
  AL0410-120K  12 ± 10% 60 2.52 34.00 0.63 480
  AL0410-150K 15 ± 10% 20.00 0,72 460
  AL0410-180K  18 ± 10% 14.00 0.77 430
  AL0410-220K  22 ± 10% 9.90 0.84 410
  AL0410-270K  27 ± 10% 50 7.60 0.94 390
  AL0410-330K 33 ± 10% 6.30 1.03 370
  AL0410-390K  39 ± 10% 6.30 1.12 350
  AL0410-470K 47 ± 10% 6.30 1.22 340
  AL0410-560K  56 ± 10% 40 6.20 1,34 320
  AL0410-680K 68 ± 10% 5.70 1.47 305
  AL0410-820K 82 ± 10% 35 5.30 1.62 290
  AL0410-101K 100 ± 10% 4.80 1.80 275
  AL0410-121K 120 ± 10% 60 0.796 3.80 3.70 185
  AL0410-151K 150 ± 10% 3.50 4.20 175
  AL0410-181K  180 ± 10% 3.30 4.60 165
  AL0410-221K 220 ± 10% 3,00 5.10 155
  AL0410-271K 270 ± 10% 2.80 5.80 145
  AL0410-331K 330 ± 10% 2.60 6.40 137
  AL0410-391K 390 ± 10% 2.40 7,00 133
  AL0410-471K 470 ± 10% 2.25 7.70 126
  AL0410-561K 560 ± 10% 2.10 8.50 120
  AL0410-681K 680 ± 10% 55 1.95 9.40 113
  AL0410-821K 820 ± 10% 1,85 10.50 100
  AL0410-102K  1000 ± 10% 50 1,40 14.00 100

  Напомена:

  Специјални барања Покрај заеднички употребуваните видови можат да бидат исполнети од вашите барања.

  Луѓето исто така прашуваат

  1 Кои се вообичаените проблеми со фиксната индуктивност?

  2、inductor color code-AL0510

  Фиксна намотки слики

  феритно јадро радијална оловен индуктор

  68nh фиксна намотки

  4x6mm радијална предводен магнетно јадро индуктор

  330uh фиксна намотки

  оловен ко-аксијално 1 MH индуктор

  100uh индуктор боја код


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!