за нас

за нас

Getwell Електроника (Huizhou) копродукции, Ltd е сино-странски заедничко вложување претпријатија, е основана во 2004 година Ние сме ни воведување како еден од најдобрите професионални производител намотки во Кина, специјализирана за производство комплет намотки, СМД намотки, тороидален калем, радијални Водач Индуктор и висока фреквенција трансформатор. Нашите производи се широко се применува за широка потрошувачка моќ, осветлување, комуникации, инструментација, медицински, безбедност и нова енергија, полнење фотоволтаични куп, автомобилската електроника и други области.

производство индуктор

Во моментов, Getwell електроника има 200 вработени, вклучувајќи 20 богато искуство инженери, како и 12.000 квадратни метри на модерна фабрика област. Со 14 години професионално производство на технологија и управување со искуство. Нашата компанија има совршен систем на управување, како и повеќе од десет години професионално производство технологија индуктивност, професионални и технички персонал, комплетна опрема за производство и тестирање инструмент, како што автоматска машина игла, автоматски пински машина, автоматски запечатување машина, и така натаму.

Со стабилни перформанси и конкурентна цена, нашите производи се продаваат добро во целиот свет, и нашата фабрика имаат независни правата на увоз и извоз, тоа може да ни помогне да се дојде до подобра соработка со клиентите. Сега нашата компанија има развиено во една механизирана, автоматски и интелигентни големи претпријатијата за производство.

Getwell електроника секогаш сме подготвени да им обезбеди на клиентите со најдобрите производи и услуги. Ние искрено со нетрпение очекувам да се воспостави долгорочна деловна соработка со вас и да се создаде ситуација на победа-победа.

фабрика видео