2 пински радијална доведе намотки РЛ 0608 | ОЗДРАВИ

Краток опис:

2 пина радијална водството индуктор функција & карактеристика:

◆ Мали димензии тип радијална олово.

◆ бара Мал простор монтажа.

◆ Одлично карактеристики за висока П.

◆ Минимизирање на дистрибуирани капацитетот оттаму високи SRF.

◆ специјални градежни олово жица спречува неуспеси отворено коло.

◆ покриени со ПВЦ ракав, или цевка UL.

◆ Достапно снимено за автоматско вметнување.


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  2 пина радијална водството индуктор функција и карактеристики:

  ◆ Мали димензии тип радијална олово.

  ◆ бара Мал простор монтажа.

  ◆ Одлично карактеристики за висока П.

  ◆ Минимизирање на дистрибуирани капацитетот оттаму високи SRF.

  ◆ специјални градежни олово жица спречува неуспеси отворено коло.

  ◆ покриени со ПВЦ ракав, или цевка UL.

  ◆ Достапно снимено за автоматско вметнување.

  Радијална намотки апликација јадро:

  ◆ телевизори и аудио опрема.

  ◆ уреди за телекомуникации.

  ◆ звучни сигнали и алармни системи.

  ◆ префрлување напојување.

  ◆ системи бара Бенд и висок П.

  ◆ Други филтри бучава.

  Радијална намотки спецификации

   тип Индуктивност (Ш)   Q (мин) мерење на фреквенција SRF MHz (мин) DCR Ω (max) DCI mA
  (max)
  RL0608-100K 10 ± 10% 25 2.52MHz 16.00 0.09 1300
  RL0608-120K 12 ± 10% 25 15.00 0,10 1100
  RL0608-150K 15 ± 10% 25 13.00 0,11 1050
  RL0608-180K 18 ± 10% 20 12.00 0,12 1000
  RL0608-220K 22 ± 10% 25 11.00 0,12 960
  RL0608-270K 27 ± 10% 25 10.00 0.17 920
  RL0608-330K 33 ± 10% 25 8.80 0.19 880
  RL0608-390K 39 ± 10% 20 8.40 0.22 860
  RL0608-470K 47 ± 10% 20 8.20 0.23 830
  RL0608-560K 56 ± 10% 20 7,90 0.29 810
  RL0608-680K 68 ± 10% 20 7,00 0.37 750
  RL0608-820K 82 ± 10% 20 6.50 0.39 740
  RL0608-101K 100 ± 10% 30 796MHz 5.70 0.44 710
  RL0608-121K 120 ± 10% 30 5.20 0.64 680
  RL0608-151K 150 ± 10% 35 4.70 0.73 600
  RL0608-181K 180 ± 10% 35 4.20 0.82 540
  RL0608-221K 220 ± 10% 35 3.70 0.92 450
  RL0608-271K 270 ± 10% 30 3.50 1.3 420
  RL0608-331K 330 ± 10% 40 3.20 1.5 400
  RL0608-391K 390 ± 10% 25 2.90 1.8 370
  RL0608-471K 470 ± 10% 35 2.40 2.3 340
  RL0608-561K 560 ± 10% 35 2.20 3.0 280
  RL0608-681K 680 ± 10% 45 2.00 3.25 250
  RL0608-821K 820 ± 10% 40 1.60 4.16 230
  RL0608-102K 1000 ± 10% 80 252KHz 1.50 4.55 210
  RL0608-122K 1200 ± 10% 80 1.40 5.20 200
  RL0608-152K 1500 ± 10% 75 1.30 7.54 180
  RL0608-182K 1800 ± 10% 80 1.20 7.54 160
  RL0608-222K 2200 ± 10% 80 1.10 8.32 150
  RL0608-272K 2700 ± 10% 80 1.00 9.62 130
  RL0608-332K 3300 ± 10% 80 0.85 10.92 130
  RL0608-392K 3900 ± 10% 80 0.78 16.12 100
  RL0608-472K 4700 ± 10% 80 0.68 17.81 85
  RL0608-562K 5600 ± 10% 80 0.62 20.0 70
  RL0608-682K 6800 ± 10% 80 0.61 27,3 65
  RL0608-822K 8200 ± 10% 80 0.60 31,2 60
  RL0608-103K 10000 ± 10% 80 79.6KHz 0.48 39,0 58
  RL0608-123K 12000 ± 10% 80 0.44 42,9 56
  RL0608-153K 15000 ± 10% 70 0.35 65,0 53
  RL0608-183K 18000 ± 10% 75 0.30 72,8 50
  RL0608-223K 22000 ± 10% 80 0.28 82,6 46
  RL0608-273K 27000 ± 10% 80 0,25 95,4 42
  RL0608-333K 33000 ± 10% 70 0.23 135.2 38
  RL0608-393K 39000 ± 10% 70 0,20 154,7 37
  RL0608-473K 47000 ± 10% 70 0.16 172,9 35

  Напомена:

  1.Tolerance (J: 5%, K: 10%, L: 15%, M: 20%)

  Спецификации 2.Customer се добредојдени.

  Радијална оловен намотки слики

  аксијален индуктор наспроти радијални

  аксијален индуктор наспроти радијални

  радијални моќ намотки

  радијални моќ намотки

  100 Microhenry радијална индуктор

  100 Microhenry радијална индуктор


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!